Projekt leczenie depresji E-COMPARED

baner-ecompared

Miło nam poinformować, iż Instytut Terapii Poznawczo – Behawioralne we Wrocławiu, jako jeden z nielicznych na Dolnym Śląsku, dołączył do międzynarodowego projektu badawczego E-COMPARED: europejskie badania porównawcze nad efektywnością interwencji internetowej dla osób z depresją. To nowy projekt terapii łączącej wiedzę psychologiczną z platformą internetową i aplikacją mobilną.

Oferta skierowana jest do osób, które mają lub zaczynają dostrzegać u siebie objawy depresji. E-COMPARED finansowany jest przez Komisję Europejską, oprócz Polski w projekcie bierze udział 10 krajów m.in. Szwecja, Niemcy i Hiszpania.

Terapię w naszym Instytucie prowadzi dr Natalia Liszewska.

WHO przewiduje, że do roku 2020 depresja będzie jedną z najpoważniejszych chorób na świecie. W Polsce choruje na nią niemal 3% osób dorosłych. Połowa mieszkańców Europy potrzebujących terapii depresji nie ma dostępu do profesjonalnej opieki medycznej, do terapii opartej na badaniach naukowych lub jest narażona na długie oczekiwanie na pomoc i jej wysoki koszt. W odpowiedzi na ten problem powstał projekt E-COMPRED, czyli europejskie badania porównawcze nad efektywnością terapii z wykorzystaniem internetu dla osób z depresją.
Celem projektu E-COMPARED jest porównanie skuteczności leczenia depresji z wykorzystaniem Internetu z leczeniem standardowym, uwzględniając różnice systemowe opieki zdrowotnej w danym państwie oraz infrastrukturę teleinformatyczną. Na zakończenie projektu powstanie rekomendacja, bazująca na dowodach naukowych.

 

Pytania i zgłoszenia do projektu przyjmujemy za pośrednictwem maila: kontakt@itpb.pl lub pod numerem tel. 511 322 117 .

 Terapia jest płatna zgodnie z cennikiem ITPB

 

Informacje o projekcie:

 http://streslab.eu/e-compared/

http://www.focus.pl/technika/wylecz-depresje-przez-internet-12568

http://www.tvn24.pl/inny-punkt-widzenia,37,m/roman-cieslak,576032.html