Terapie behawioralne często odpowiadały na wyzwania interpersonalne poprzez badanie relacji poza terapią, ignorując fakt, że dwie osoby wchodzą w interakcje już w gabinecie. Zatem Istnieje możliwość bezpośredniego kształtowania głębokich zachowań relacyjnych pomiędzy terapeutą, a klientem podczas sesji. Wymaga to od terapeuty uważności na jego własne doświadczenia z innymi – jak inni postrzegają jego zachowania, jego zdolność do autentyczności, przy jednoczesnym zachowaniu roli terapeuty; oraz jakie bolesne doświadczenia z własnej przeszłości prowadzą do unikania trudnych tematów w relacji z klientem.
Wsparcie w tworzeniu zdrowych, autentycznych bliskich relacji, w rzeczywistości dotyczy prawie wszystkich naszych klientów – dotychczasowe badania sugerują, że bez względu na diagnozę, większość klientów szuka terapii, ponieważ ich związki po prostu nie działają, a oni czują się samotni i “odłączeni”.
Brak znaczących więzi społecznych jest tak samo szkodliwy dla zdrowia jak palenie papierosów, odbijając się na naszym dobrym samopoczuciu i poczuciu bezpieczeństwa w świecie. FAP tworzy mapę drogową do prowadzenia naszych klientów i nas samych oraz do wzorców, które wspierają i pogłębiają nasze relacje z innymi. Co więcej, FAP może sprawić, że będziemy czuli się bezpiecznie, w pełni będąc sobą w tych relacjach i odkrywając nowe poczucie głębi i połączenia.
Jeżeli chcesz wejść na głębszy poziom rozumienia relacji między Tobą a klientem;
Jeżeli fascynujesz się ACTem lub innymi koncepcjami 3 Fali;
Jeżeli brakuje Ci warsztatów w obszarze z CBT poruszających wątek relacji z klientem;
Jeżeli ważna jest dla Ciebie autentyczność i troska w relacji z klientem;
Jeżeli bliskie Ci jest podejście ACL awareness courage and love;
to ten warsztat zdecydowanie jest dla Ciebie.
Data: 4-5 września
Prowadzący: dr. Matthew Skinta, dr. Joanna Dudek (udział wspierający)
Lokalizacja – Wrocław*, stacjonarnie (niebawem podamy dokładny adres)
Cena: 1000 zł
Dla kogo? – psycholodzy, psychoterapeuci i inne osoby pracujące w obszarze wsparcia i rozwoju
Liczba uczestników ograniczona do 30 osób.
Wypełnij formularz aby zgłosić chęć udziału. Odezwiemy się z potwierdzeniem do trzydziestu pierwszych osób. Do pozostałych wyślemy informację o zapisaniu na listę rezerwową.
Biogram prowadzącego:
Matthew D. Skinta, Ph.D – adiunkt na Uniwersytecie Roosevelta i certyfikowany psycholog kliniczny. Jest uznanym trenerem ACT i certyfikowanym trenerem FAP. Udziela konsultacji i prowadzi warsztaty na całym świecie. Bada wpływ uprzedzeń anty-LGBTQ+ na zdrowie i samopoczucie osób należących do mniejszości seksualnych i płciowych, a w szczególności ich wpływ na prowadzenie wrażliwego i autentycznego życia.