Hanna Zaleśkiewicz
Ogólne informacje
Poniedziałek
Jestem psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia. Prowadzę konsultacje indywidualne i terapię osób dorosłych oraz młodzieży. Oferuję wsparcie dla osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, trudnościami w relacjach międzyludzkich, doświadczających stresu w życiu codziennym oraz w zakresie samorozwoju. Obecnie jestem doktorantką i dydaktykiem na Uniwersytecie SWPS. Współpracuje z Centrum Badań Stosowanych nad Zdrowiem i Zachowaniami Zdrowotnymi (CARE-BEH). Naukowo zajmuje się psychologicznymi uwarunkowaniami aktywności fizycznej i zmiany nawyków żywieniowych. Moje doświadczenie w pracy z pacjentem zdobywałam podczas pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na oddziale całodobowym.
Jak pracuję?
W swojej pracy stosuje techniki oparte na terapii poznawczo-behawioralnej, ale również terapii akceptacji i zaangażowania oraz terapii dialektyczno-behawioralnej. Lubię czerpać też z technik mindfulness oraz self-compassion.
Co jest dla mnie ważne?
W kontakcie z drugą osobą ważna jest dla mnie relacja terapeutyczna oparta na empatii, otwartości i autentyczności. W mojej pracy staram się używać technik "szytych na miarę" dla każdego klienta ze względu na indywidualność potrzeb. Ważne jest dla mnie poszerzanie swoich kompetencji oraz samorozwój, dlatego regularnie uczestniczę w szkoleniach i warsztatach z zakresu psychoterapii oraz poddaję swoją pracę regularnej superwizji.
Obszary wsparcia
- pogorszenie nastroju, subiektywnej jakości życia
- pomoc w radzeniu sobie ze stresem
- trudności w relacjach
- psychoedukacja dotycząca zaburzeń psychicznych i ich prewencji oraz profilaktyki
- interwencja kryzysowa m.in.: kryzys utraty zdrowia, kryzys żałoby, kryzys doświadczenia przemocy, kryzys suicydalny
- niska samoocena
- brak motywacji, wypalenie zawodowe
- wsparcie osób LGBT+
- psychoedukacja dotycząca żywienia i aktywności fizycznej i ich wpływu na zdrowie psychiczne