Marika Auksztulewicz

Ogólne informacje
Poniedziałek, Środa, Czwartek,
Jestem psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia. Na co dzień pracuję jako psycholog w przychodni NZOZ "Twój Lekarz" w Kobierzycach świadcząc porady psychologiczne oraz prowadzę sesje terapeutyczne. Dodatkowo pracuję jako psycholog w Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym "OSTOJA" we Wrocławiu i Fundacji Opieka i Troska we Wrocławiu. Prowadzę również grupę wsparcia dla osób cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową (ChAD) w Projekcie Fundacji Opieka i Troska. Oferuję poradnictwo, psychoedukację i szeroko rozumiane wsparcie psychologiczne. Prowadzę terapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży, którzy doświadczają w swoim życiu różnego rodzaju trudności i kryzysów. Prywatnie cukierniczka, psia mama i gastro podróżniczka.
Jak pracuję?
W swojej pracy opieram się głównie na założeniach nurtu poznawczo-behawioralnego, który cenię za ugruntowanie naukowe. Zazwyczaj łączę go z Dialogiem Motywującym oraz technikami Trzeciej Fali CBT, które są bliskie moim wartościom; terapia akceptacji i zaangażowania (ACT), terapie oparte na uważności i na współczuciu oraz mindfulness.
Co jest dla mnie ważne?
Najważniejszym komponentem w pracy terapeutycznej z drugim człowiekiem jest dobrze zbudowana relacja, która pozwala na pracę w pełnym zaufaniu, opartą na szacunku, akceptacji i zrozumieniu. Kolejnymi ważnymi dla mnie elementami są: współpraca, otwartość, podążanie za klientem, dobór odpowiednich technik oraz uważność na jego potrzeby. Dążę do tego, aby druga osoba w moim towarzystwie mogła czuć się swobodnie, by móc odkrywać jej potencjał i zasoby, które pozwolą jej poradzić sobie z najtrudniejszymi doświadczeniami i będą ważnym elementem podróży zwanym psychoterapią.
Dla mnie, jako dla psychoterapeutki bardzo ważne jest również dbanie o etykę pracy, ciągłe dążenie do rozwijania się i poszerzania swojej wiedzy.
Obszary wsparcia
- osoby cierpiące na zaburzenia nastroju
- osoby mające trudności w regulacji emocji
- osoby w będące w kryzysie żałoby, wykluczenia, choroby, przemocy
- osoby w trudnej sytuacji życiowej - zaburzenia adaptacyjne
- osoby cierpiące na zaburzenia lękowe
- osoby w radzeniu sobie ze stresem i napięciem
- osoby odczuwające niską samoocenę
- osoby, których bliscy doświadczają zaburzeń psychicznych, kryzysu
- osoby LGBT+
- osoby z niepełnosprawnościami
- osoby dorosłe z ADHD